Libido u mužů a žen

Úvod PotenceLibido

Obecně se dá říci, že syndrom sníženého libida je vlastně dlouhodobá nechuť na sex. Libido je totiž souhrn různých faktorů, hormonů a psychických stavů, které ovlivňují naše sexuální pudy, touhy a apetit. A pokud je libido snížené, naše chuť na sex rapidně klesá. Tento problém postihuje tak mužů, tak ženy. Příčiny sníženého libida jsou různé:
deprese
zdravotní problémy - cukrovka, srdeční choroby, kvasinkové infekce, záněty močových cest ...
hormonální změny
nespokojenost s vlastním tělem a vzhledem
stres, přepracovanost
alkoholismus
rutina v ložnici
problémy ve vztahu, rodinné problémy
užívání některých léků, například antidepresiv
vyšší věk
Existují i čistě mužské a také výlučně ženské vlivy, které mají za následek snížení chuti na sex, tedy snížené libido.

Pokud jste ve věku, kdy je hladina testosteronu ve vašem těle stále nižší, zřejmě byste chtěli vrátit staré časy. Opět se cítit plní fyzické i psychické energie a užívat si skvělý sexuální život. Hladinu testosteronu je možné zvyšovat několika způsoby.
Nečekejte tedy, dokud bude pozdě. Své problémy se sníženou hladinou testosteronu začněte řešit. Dá se to velmi jednoduše, bezbolestně a hlavně účinně. Stačí si vybrat způsob, který vám bude nejvíce vyhovovat.
Co snižuje mužské libido?
1. Snížená hladina testosteronu. Může mít za následek nejen ztrátu pevnosti erekce nebo neschopnost dosáhnout vyvrcholení, ale dokonce i úplnou ztrátu chuti na sex.
2. Přehnané fyzické aktivity. Neznamená to, že sportovci mají nižší libido. Jde spíše o nezdravé návyky, spojené se sportováním. Přetěžování se v posilovně spojené s užíváním dopingu má na libido jednoznačně negativní vliv.
3. těsné spodní prádlo. Obtažené slipy, ve kterých je mužská pýcha jako ve svěráku, mají negativní vliv na tvorbu spermií a také na mužské libido. Vyhnout se třeba i "přehřívání" citlivých partií.
4. Deprese a nespokojenost spojená s velikostí penisu. Tak, jak mnohé ženy nikdy nejsou spokojeny se svou váhou, mnozí muži zas nejsou spokojeni s velikost svého penisu. Pokud navíc v této své nejistotě nemají podporu partnerky, tyto stavy mohou vyústit až do ztráty libida.
Co snižuje ženské libido?
1. Antikoncepce. Některé druhy antikoncepčních tablet mohou způsobovat snížení produkce hormonů. Kromě jiných také testosteronu, který se v jistém množství nachází iv ženském těle a také ovlivňuje sexuální život ženy. Právě výrazně snížena hladina ženských pohlavních hormonů a také testosteronu může způsobit ztrátu libida.
2. Těhotenství, porod a kojení. Těhotenství je v mnoha ohledech zátěží na ženský organismus. Často během něj dochází k hormonálním změnám, kdy žena ztrácí chuť na sex. Tyto stavy jsou však pouze dočasné. Po porodu zase dochází ke změnám v oblasti pochvy a pánve, což může zvýšit bolestivost při styku, nebo naopak snížit citlivost nervových zakončení pohlavních orgánů. Kojení má zase za následek zvýšenou tvorbu hormonu prolaktinu, který negativně ovlivňuje ženské libido.
3. Poporodní deprese. Trpí jí mnohé ženy v důsledku hormonálních změn, ale také kvůli zvýšené psychické zátěži, či únavě. A tak na sex ani nepomyslí.
4. Menopauza. A opět hormonální změny. V menopauze mohou zapříčinit vaginální suchost, deprese a časté změny nálad, ale i celkovou nechuť k sexu.
Obecně lze konstatovat, že snížení a dokonce ztráta libida postihuje většinou ženy. Muži podle výzkumů myslí na sex mnohem častěji. Ať už je na tom hůře kterýkoli z partnerů, společně se tento problém dá vyřešit.
Jak zvýšit libido
Potraviny na zvýšení libida - přejdi na článek
Možná se vám to v tomto stavu nezdá, ale máte nekonečné možnosti, jak své libido zvýšit a svůj sexuální apetit opět "postavit na nohy". V případě zdravotních příčin je řešení jednoznačné. Návštěva lékaře a následná léčba konkrétních onemocnění problém sníženého libida odstraní. Pokud trpíte nudou v posteli, zkuste různé sexuální hračky, zda nové sexuální praktiky. Misionářská poloha není přece jediná sexuální poloha! A vaše postel není jediné místo, kde se sexu můžete oddávat ... Zapojte fantazii a vaše libido se jistě probudí. Vyzkoušet můžete také různé preparáty, které zvýší ženské libido a u mužů dokonce i zpevní erekci. Pány nezklame například Zerex.
Pozitivní výsledky přinese také aktivní pohyb na čerstvém vzduchu, zdravá životospráva a relax. Pokud si přece jen nevíte rady, neváhejte navštívit sexuologa. Víte však, že i potraviny, které konzumujete, mají vliv na vaše libido?


libido u mužů a žen

Copyright 2016 - 2023 © viagra-cialis-kamagra.cz