Předčasná erekce u mužů

Úvod PotencePředčasná erekce u mužů

Předčasná ejakulace je nejčastějším mužským problémem, většina mužů začíná svůj sexuální život jako „předčasný ejakulant“. Většina mužů však s nabýváním zkušeností získá i větší kontrolu nad ejakulací. Nicméně přibližně tři z deseti dospělých mužů pravidelně prožívají PE. Dobrou zprávou je, že předčasné ejakulaci lze porozumět a lze ji změnit.

Lze použít následující techniky:

  • stiskací technika - silně stisknete žalud mezi palcem a ukazovákem při blížícím se vyvrcholení
  • technika "start - stop" - dráždíte penis delší dobu (až půl hodiny), dráždění přerušíte vždy před blížící se ejakulací.

Lékař Vám může předepsat léky, která však mají vedlejší účinky(anxiolytika, neuroleptika).

Také můžete použít místně působící znecitlivující prostředky (spreje, masti, gely).

V nejlehčích ale zároveň nejčastějších případech pomáhá zkusit změnu polohy nebo techniky. Základní myšlenkou je: Přivést partnerku k orgasmu a přitom se příliš nevzrušit. Co to znamená? Nepronikat do partnerky hned, prodloužit předehru, případně nepřipustit aby vás partnerka vzrušovala už při předehře například orálním sexem a podobně.

Zkuste ji uspokojit sami rukou nebo ústy. Pokud žena dosáhne vyvrcholení, pak jí už nevadí že muž dosáhne orgasmu třeby již při zasunutí penisu do pochvy.

Pokud muž dokáže alespoň krátkou dobu souložit a chce tuto dobu prodloužit, pak je dobré hledat a zkoušet různé polohy, kde může muž své vzrušení lépe ovládat, a pokud cítí přicházející vyvrcholení - na chvíli přestat, použít třeba stiskací techniku popsanou v následující části, nebo někdy stačí jednoduše změnit polohu, úhel nebo hloubku proniknutí apod.Lepší termín než předčasná – byla zahrnuta do skupiny sexuálních dysfunkcí, přestože je velmi běžná a většina mladých nadšených mužů bude ejakulovat rychle zejména při prvních setkáních s novou a vnímavou partnerkou. Pokud tento proces nazýváme dysfunkcí, měníme cosi přirozeného v nemoc.


předčasná erekce u mužů

Copyright 2016 - 2023 © viagra-cialis-kamagra.cz